کوچک کردن سینه

وزارت بهداشت و درمان برای اعمال جراحی زیبایی تنها یک رشته راه اندازی کرده است که آن هم فقط رشته جراحی پلاستیک است این رشته فوق تخصص بوده و ما رشته ای با عنوان تخصص جراحی پلاستیک نداریم لذا اگر می خواهید عمل زیبایی کنید باید جراح شما فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد و تخصص جراحی پلاستیک نداریم.

مطالب زیر در مورد عمل جراحی کوچک کردن سینه واقعیت های این عمل است ، این مطالب از منابع علمی و تجربه خودم در مورد عمل است و این ها بعد از تعداد زیادی عمل بیان شده، شما باید واقعیت های زیر را بدانید تا عمل جراحی شما با سیر خوب انجام شود ، در مورد اعمال جراحی من سعی می کنم با تمام توان و جدیت و سعی عمل شما را خوب انجام دهم.

اگر فردی شما را عمل کند و این عوارض را نگوید دلیل نیست که اتفاق نمی افتد.

سینه بزرگ برای فرد باعث مشکلاتی می شود از جمله :

- کاهش زیبایی بدن
- عدم تناسب با بدن فرد
- ایجاد درد در شانه، گردن و پشت
- ایجاد آرتروز گردن در سینه های خیلی بزرگ
- عفونت مکرر زیر و وسط سینه
- گوشه گیری به علت خجالت از حضور در اجتماع
- ایجاد شیار و لک روی شانه ها
- اختلال در فعالیت ورزشی
- پیدا نکردن لباس مناسب

عمل جراحی باعث رفع مشکلات و راحت شدن فرد از این موارد می شود.

علت بزرگی سینه ها چیست ؟
در اکثر موارد بزرگی سینه علت ژنتیکی و خانوادگی دارد، ولی بارداری ، چاقی ، یائسگی و مصرف داروهای هورمونی در ایجاد آن موثر است.

در کل نمی توان علت دقیقی برای آن یافت.

چه کسانی برای این عمل مناسب نیستند؟

یک مشاور می تواند کامل به این سوال پاسخ دهد. در کل این عمل برای تمام خانم هایی که سینه بزرگ دارند مفید است ولی در افراد زیر باید احتیاط شود:

- خانم های زیر سن بلوغ چون امکان رشد بعدی دارند.

- خانم هایی که هنوز قصد بارداری دارند چون بارداری و شیردهی باعث افزایش مختصر سایز و تغییر شکل نیز می شود که کامل نیاز به اصلاح دارد لذا توصیه می شود بعد از اتمام تنظیم خانواده عمل کنید.

- خانم هایی که قصد کاهش وزن دارند. بعد عمل سینه ها تحت کنترل بدن شما هستند لذا با کاهش وزن فرد سینه شل شده و کوچک می شود.

لذا می گویند وزن خود را تنظیم کنید و بعد 6 ماه ثابت باشد بعد عمل جراحی کنید.

- در افراد سیگاری یا قلیانی خط سیاه شده سر سینه و جوش نخوردن مناسب زخم وجود دارد لذا تئصیه می شود یک ماه قبل از عمل دخانیات حتما ترک شود تا خطر عوارض بیهوشی عمل و همچنین خطر عوارض زخم ها کم شود.

- افرادی که بیماری هایی مانند دیابت ، چاقی مفرط یا بیماری قلبی و ریوی دارند باید حتما به پزشک اطلاع دهند چون برای عمل شرایط ویژه دارند.

- کسانی که برداشت درستی از عمل ندارند و انتظارات واقع بینانه از عمل ندارند بهتر است جراحی را انجام ندهند.


ویزیت قبل از عمل در مطب

لازم است حداقل دو جلسه ویزیت برای عمل با پزشک انجام شود. بیمار باید در مورد انتظارش از عمل ، سایز درخواستی ، عوارض عمل ، نحوه درمان عوارض و بیماری های خودش با پزشک مشورت کند.

عمل جراحی برای هر فرد فرق می کند، علاوه بر روش عمل نوع پوست شما ، میزان افتادگی سر سینه شما ، میزان بزرگی سینه شما و نوع بافت سینه شما در نتیجه عمل موثر است.

لذا تمام خواسته های فرد قابل انجام نیست ، دیدن عکس های سایر بیماران فقط مثال هایی از عمل را به شما نشان می دهد ولی هر فرد برای خودش منحصر به فرد است لذا مایسه عمل شما با دیگران به شرطی منطقی است که وضعیت سینه شما و نوع پوست شما مشابه همدیگر باشد.

روش عمل جراحی سینه چگونه است؟
بر اساس میزان بزرگی ، نوع پوست و افتادگی سر سینه روش های متعدد داریم:

1- لیپوساکشن: در این روش با لیپوساکشن چربی سینه ها برداشته می شود. این روش برای افرادی مناسب است که پوست ضخیم دارند و هیچ گونه افتادگی سر سینه ندارند و فقط سینه های چاق دارند.

2- روش جراحی: در این روش بر اساس میزان افتادگی و پوست اضافه سه نوع برش داده می شود، شکل زیر

هر چقدر افتادگی بیشتر و سینه بزرگتر باشد برش وسیع تری لازم است .

· سینه هایی که افتادگی کم دارند و بافت کم باید برداشته شود با برش دور هاله عمل می شوند.

· سینه هایی که افتادگی متوسط دارند و برداشت متوسط نیاز دارند با یک برش دور هاله و یک برش عمودی عمل می شوند.

در این افراد مقداری چروک زیر سینه باقی می ماند که اکثرا تا یک سال ناپدید می شود ولی اگر بعد از مدتی از بین نرفت باید برداشته شود.

· سینه هایی که افتادگی زیاد دارند و بزرگ هستند نیاز هست که علاوه بر برش دور هاله و عمودی یک برش عرضی زیر سینه ها داده شود ( برش لنگری – T برعکس ) اگر برش عرضی به ناحیه وسط سینه برسد منظره ناجوری ایجاد می کند لذا سعی می شود برش در محدوده زیر سینه باشد لذا در اوایل بعد از عمل مقداری چروک می ماند که به مرور ناپدید می شود.

گاهی سینه ها خیلی بزرگ نیست ولی افتادگی شدید دارد در این افراد هم گاهی برش لنگری مورد نیاز است .

سر سینه ها در این عمل چگونه بالا آورده می شود؟
میزان افتادگی سر سینه در نوع عمل مهم است، اگر افتادگی تا متوسط باشد ( حدود
30Cm ) همان سر سینه منتقل می شود ولی اگر افتادگی شدید ( بالای 35Cm ) باشد گاهی نیاز است سر سینه به صورت پیوند ( گرافت ) بالا آورده شود، اگر سر سینه پیوند شود مقداری رنگ و ظاهر آن تغییر می کند. یکی از خطرات این عمل سیاه شدن سر سینه به علت نرسیدن خون به آن است که در قسمت عوارض گفته می شود.

محل انجام جراحی کجا و زمان آن چقدر است؟
عمل جراحی باید در بیمارستان انجام شود. یک روز قبل از عمل شما تشکیل پرونده داده و توسط متخصص بیهوشی ویزیت می شوید شب قبل از عمل نیاز نیست در بیمارستان باشید لذا روز بعد صبح زود به بیمارستان مراجعه نموده و به اتاق عمل منتقل می شویدف مدت عمل شما 5/2 تا 3 ساعت است ولی از زمانی که وارد اتاق عمل می شوید مدتی را قبل از عمل به خاطر آماده سازی و مدتی بعد از عمل هم در قسمت ریکاوری اتاق عمل می مانید، لذا در کل حضور شما در اتاق عمل حدود 5 ساعت می شود ولی فقط 5/2 ساعت آن وقت اصلی عمل است. بعد از عمل 24 ساعت در بیمارستان حضور دارید.

مراحل پس از عمل
روز بعد از عمل شما از بیمارستان مرخص می شوید . دستور بعد از عمل کپسول سفالکسین +قرص استامینوفن است. در بعضی افراد 2 عدد درن بعد از عمل دارند تا ترشحات محل عمل را خارج کنند این درن ها بعد از 48 ساعت خارج می شوند.

معمولا 72 ساعت بعد از عمل بیمار می تواند حمام بگیرد.

پس از عمل کمی درد، کبودی و تورم عادی می باشد.

بعد از عمل باید از سوتین مخصوص استفاده شود که توسط جراح تعیین می گردد.

بخیه ها زیر جلد بوده و اکثرا جذبی هستند ولی چند بخیه لازم است خارج شود.

مدت استراحت بعد عمل ← یک هفته استراحت درمنزل کافی است و کارمندان می توانند بعد از یک هفته به سر کار برگردند.

انجام حرکات ورزشی
یک ماه اول پیاده روی و حرکات آرام ورزشی اشکال ندارد، ولی انجام حرکات کامل ورزشی حدود 2 ماه نباید انجام شود تا زخم ها جوش بخورد.

جای عمل جراحی اوایل قرمز و کمی برجسته است ولی به مرور بهتر می شود و باید از پانسمان مخصوص ، پماد و در صورت نیاز لیزر استفاده شود.

عوارض عمل جراحی کوچک کردن سینه چیست؟
هر کار انسان می تواند عوارضی داشته باشد ولی نکته مهم این است که عوارض هر کاری را بدانیم و برای جلوگیری از آن اقدام کنیم و اگر ایجاد شد آن را درست درمان کنیم.

1. خونریزی: یکی از عوارض زود رس است ولی نادر است و علت آن حرکات ناگهانی بعد از عمل است لذا روز بعد از عمل از حرکات ناگهانی و سریع اجتناب کنید و رانندگی انجام ندهید. اگر هم بعد عمل ناگهان دچار تورم و سفتی سینه شدید و درد داشتید حتما مرتبا با جراح خود تماس بگیرید تا برای تخلیه آن اقدام شود.

2. عفونت: این هم خیلی شایع نیست اگر ایجاد شد باید درمان شود لذا شب قبل از عمل حمام بگیرید بعد از عمل آنتی بیوتیک و داروها را مصرف کنید و حتما 3 روز بعد از عمل حمام بگیرید و بعد از آن پانسمان ها را مرتب و روزانه تعویض کنید.

3. جای زخم ( اسکار ): بیشترین چیزی که بیمار را نگران می کند ایجاد جای زخم بد شکل در محل برش است، ما یک قانون در جراحی پلاستیک داریم اینکه اگر جایی از بدن برش بخورد حتما محل برش می ماند اما این می تواند از مقدار بسیار کم تا مقدار زیادتر باشد معمولا در جراحی پلاستیک ما سعی می کنیم برش ها را در محلی بدهیم که خیلی دیده نشود.

برش های سینه را در جایی می دهیم که بعدا توسط سوتین در مجالس زنانه و استخر های شنا پنهان می شود. ما بهترین بخیه ها و وسایل را برای ترمیم زخم استفاده می کنیم و چون اصول جراحی پلاستیک واقعی را می دانیم بهترین تکنیک را برای عمل به کار می بریم ولی جوش خوردن زخم 30 درصد وابسته به وسایل و تکنیک است و 70 درصد آن تحت شرایطی است که وابسته به بدن شماست، زیرا بدن شما بیشتر تعیین می کند که جای زخم چقدر می ماند طوری که بعضی افراد ذاتا جای زخم ناجور ایجاد می کنند. بعد از عمل با تجویز پماد و چسب مخصوص و لیزر ما سعی می کنیم که ضایعه جای زخم بهتر شود بعضی افراد بد زخم بوده ( کلوتیدساز) لذا جای زخم قطعی و کامل قابل درمان نیست.

4. کاهش حس سر سینه: در این عمل ما باید سر سینه را بالا بیاوریم این باعث می شود مقداری حس سینه کاهش یابد گاهی کامل بی حس می شود اغلب این ها طی 1 تا 2 سال بر می گردد. ولی 10 تا 15 درصد احتمال دارد بی حسی کامل برای همیشه بماند.

5. شیر دهی: اگر افتادگی سر سینه ها کم باشد احتمال دارد فرد بعدا در صورت بچه دار شدن بتواند شیر بدهد ولی اگر افتادگی زیاد باشد شیر دهی امکان ندارد ، در مورد امکان شیردهی هیچ تضمینی نیست و بهتر است شما حساب کنید نمی توانید شیر بدهید لذا توصیه می شود عمل سینه را بعد از اتمام تنظیم خانواده انجام دهید، ولی اگر زودتر شد مشکلی با بچه داری ندارید ولی اگر بچه دار شدید شیر نمی توانید بدهید و سینه مقداری بزرگتر می شود و امکان دارد نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشد.

6. چروک زیر سینه: در عمل های جدید ما سعی می کنیم برش زیر سینه را کم بدهیم و سینه را با بافت خودش فرم می دهیم نه با پوست این کار سه امتیاز دارد.

 

· اولا افتادگی بعدی سینه خیلی کم می شود و ماندگاری فرم سینه طولانی تر خواهد بود.

· سینه حالت جمع تر و برجسته تر میگیرد که زیبایی بهتری دارد .

· برش عرضی در وسط سینه ها اگر دیده شود باعث می شود همه متوجه عمل سینه شوند و از نظر زیبایی نامناسب است لذا با این کار حذف می شود .

اغلب این چروک ها طی 1 تا 2 سال از بین می روند ولی گاها در بعضی افراد پوست ترک دار یا نازک دارند احتمال دارد بماند لذا بعد از مدتی با برش کوچکتر اقدام به برداشت آن می کنیم. برای عمل های مجدد هزینه بیمارستان با شماست.

7. کم خون شدن سر سینه: در این عمل چون اغلب سر سینه بالا آورده می شود خطر کم خون شدن سر سینه وجود دارد. این خطر در کسانی که افتادگی بالای Cm30 دارند بیشتر است این عارضه در کل نادر است منتها در افراد مسن و سیگاری خطر بالاتر است .تضمینی مبنی بر صفر شدن این خطر نداریم ولی اگر افتادگی بالای Cm 40 باشد بهتر است سر سینه به صورت پیوند منتقل شود . اگر خون خیلی کم شود سر سینه سیاه می شود که لازم است چند ماه بعد سر سنه بازسازی شود .

8. قرینگی : در انسان ها دو طرف بدن هرگز قرینه نیست ابروی دو طرف، گونه دو طرف و سینه دو طرف کاملا با هم متفاوت است و این عادی می باشد ولی این اختلاف جزئی است.

9. تشکیل لخته در اندام تحتانی: یکی از عوارض عمل جراحی این است که در زمان عمل چون بدن بی حرکت است در اندام تحتانی لخته تشکیل می شود و بعد برای شما مشکل ایجاد کند این در افراد چاق یا کسانی که سابقه لخته در بدن یا سابقه سقط دارند بیشتر است. لذا اگر لازم شد شب قبل از عمل در افراد فوق آمپول هپارین داده می شود .

حین عمل به پای شما دستگاهی بسته می شود که پاهای شما را حین عمل ماساژ مرتب می دهد. بعد از عمل باید در اولین فرصت که هوشیار شدید و توانایی حرکت داشتید باید آرام آرام به کمک همراه خود از تخت خارج شوید و راه بروید و 2 شب اول همراهان اندام تحتانی شما را مرتب ماساژ دهند با انجام موارد فوق احتمال این عارضه خیلی نادر است.

10. خالی به نظر رسیدن زیر سینه : در عمل ما سعی می کنیم اضافه بافت پستان از زیر آن برداشته شود لذا اوایل زیر سینه ها کمی خالی شده به نظر می رسد ، این حالت طبیعی است به مرور چون بافت های سینه کمی پایین می آید بعد از مدتی فرم سینه طبیعی تر می شود و با این روش سینه شما به مرور زیباتر از قبل می شود .

11. درد: گاهی بعد از عمل دردهایی در محل برش ها و سینه خود حس می کنید این به علت جوش خوردن بافت است و طبیعی است و اکثرا به مرور بهتر می شود و در موارد نادری لازم است برای کنترل دردها از دارو استفاده شود.

آیا می توان بعدا ازسوتین استفاده نکرد؟
این که سینه شما افتاده است نشان می دهدبدن شما مستعد افتادن مجدد است لذا توصیه می شود افراد بعد از عمل از سوتین استفاده کنند ولی در موارد لازم می توان چند ساعت سوتین را برداشت .

آیا نیاز به عمل مجدد هم درجراحی سینه وجود دارد؟
در جراحی و پزشکی چون علم تجربی است گاهی نیاز است تغییرات بعدی صورت گیرد معمولا این تغییرات کم است . گاهی نیاز است مقداری از این چروک ها یا سر سینه دستکاری شود ولی معمولا عمل های روتوش باید بعد از یک سال صورت گیرد تا سینه فرم اصلی خود را بگیرد .

آیا هر چقدر بخواهیم می توان سینه را کوچک کرد؟
قدرت ما برای کوچک کردن سینه قابل توجه است ولی به دلیل این که باید خون سر سینه حفظ شود نمی توان خیلی کوچک کرد، از طرفی فعلا چون سینه شما خیلی بزرگ است از آن و عوارض آن خسته شده اید لذا درخواست می کنید خیلی کوچک شود ولی بعد از عمل که کوچک شد می بینید اگر خیلی کوچک باشد زیبا نیست از طرف دیگر باید سایز سینه با بدن شما هماهنگ باشد که بدن مناسبی داشته باشید. لذا سینه های شما به اندازه استاندهرد و مطابق سایز بدن شما تنظیم می شود.

آیا با عمل جراحی کوچک کردن سینه میزان بروز سرطان تغییر می کند؟
در این عمل چون حجم سینه کم می شود احتمال سرطان سینه کاهش می یابد چون احتمال سرطان سینه در حجم بالاتر بیشتر است. افرادی که در خانواده و اقوام نزدیک خود سرطان سینه دارند بهتر است از نظر سرطان سینه و بررسی ها تحت نظرپزشک باشند و با عمل این تفاوت نمی کند.

قبل از عمل چه کارهایی باید انجام شود؟
بعد از توجیه شدن از عمل و رضایت به انجام آن باید آزمایشات کامل انجام شود اگر بیماری خاصی دارید حتما به پزشک اطلاع دهید که کارهای لازم برای اصلاح آن صورت گیرد.

اگر زیر 35 سال هستید یک سونوگرافی از سینه کافی است ولی بالای 35 سال باید یک سونوگرافی و یک ماموگرافی پایه انجام شود در صورت مجرد بودن پدر شما و اگر متاهل هستید همسر شما باید برای رضایت عمل در مطب حاظر شود، جلب رضایت خانواده برای عمل بسیار مهم است و باعث می شود در دوران بعد عمل آن ها با شما همکاری کنند و اگر عارضه رخ داد در حل آن تلاش کنند با آنان منطقی صحبت کنید و اگر لازم بود در جلسه مشاوره آن ها باشند تا سوالات آن ها هم جواب داده شود.

برای تعیین زمان عمل ، هزینه ، جواب سونوگرافی ، ماموگرافی ، آزمایشات و پدر یا همسر شما باید حضور داشته باشند.

 

پیش فروش آپارتمان

گالری تصاویر کوچک کردن سینه

.